kulinaria

restauracja włoska Bianca Kraków

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w kraju najbardziej popularny rodzaj gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, sycące oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Mocniej wrażliwi degustują mniej znane potrawy takie jak tortellini, lasagne czy desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją trzeba przyjrzeć się kilku cechom: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie znajdują się również nie tak typowe dania, czy lista win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i dania z różnych części Włoch. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać trunków. Kolacja z całą pewnością powinien zawierać też wino. Kieliszek białego wina to we Włoszech kanon. Kraków La grande Mamma Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim toskańskie chianti, kalabryjskie ciro i noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, musi mieć różnorodny zestaw win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto poszukać restauracji, która potrafi przygotować nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film