Bez kategorii

Kraków gotuje się na wybory

Najważniejszym z globalnych wyzwań w lwiej części miast w naszym kraju jest komunikacja. Polskie miasta nie są zaadaptowane do tak dużego nasilenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby aut na naszych szosach. Dlatego główną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno podjąć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców jak również usprawni integralność infrastruktury Krakowa.

Na tle innych gmin, inwestycje drogowe w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Z bardziej istotnych inwestycji warto podkreślić:
całkowicie elektryczną siatkę autobusową – pierwszą w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowoczesnych połączeń między już wybudowanymi połączeniami i naprawy już powstałych połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki na co dzień. Trzeba zaś pamiętać, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i by było lepiej, trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski działania
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko nowe drogi, jak również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. ( kolejnym z przykładów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim dobrze. Zarówno autem, ale też komunikacją miejską. Ale widać jasno, że całość jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.