kulinaria

kasza jaglana ze sliwkami

Obecnie skupiamy się na tym, co konsumujemy – wybieramy produkty coraz mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie jedliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe jedzenie i naturalne towary. Z tego powodu coraz częściej również poszukuje się zamienników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje w każdym calu odsunięty od jadłospisu a artykuły dość ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Niejednokrotnie zastępuje się je artykułami lżejszymi, na przykład ryżem bądź kaszą. Mają one identycznie wiele towarów odżywczych, jednak organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie porządniej. Doskonałym przykładem odpowiedniego artykuły jest kasza jaglana, która kiedyś gościła na stołach bardzo nieraz a teraz niestety została zapomniana.

koktajl z kaszą jaglaną

Na szczęście coraz więcej osób docenia jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Czemu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to pytanie jest niezwykle prosta – kasza jaglana to totalnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bo są to wybitnie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją trochę inaczej aniżeli sztampową, znaną nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda nieco więcej czasu jednak jest tego godne, bo wrażenia smakowe są w rzeczywistości fajne. Z jakiego powodu jednak powinniśmy zainteresować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana posiada wybitnie wiele należytych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny produkt czy też trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest niezmiernie trafnym źródłem niezwykle wielu witamin z grupy B, ale nie tylko, dostarcza bowiem również witaminy z grupy E, jakie wybitnie poprawiają pamięć oraz koncentrację a również dużo idealnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Prócz tego kasza jaglana to jest niesłychanie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz przede wszystkim neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą wyraża? To oszałamiający sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza bardzo odżywcza i w głównej mierze lekkostrawna, właśnie dlatego nadaje się dla chorych oraz oczywiście dla dzieci, jakim wbrew pozorom właściwy przyrządzona powinna wybitnie smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik sporadycznie spotykany właśnie dlatego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.