zdrowie

ćwiczenia na mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda dama, niezależnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, albowiem dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla u kobiet

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą w związku z tym kobiety w ciąży i planujące ją. Jeśli pozostaną one prawidłowo wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród i równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, jakkolwiek pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najpoprawniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najlepiej rozpocząć od pozycji leżącej, jednak z niekiedy można również trenować w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo ważne jest to, by napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najodpowiedniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, mimo to warto ćwiczyć nadal, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach i sklepach można obecnie zakupić wyjątkowe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Bardzo wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą doskonałe efekty. Z takimi kulkami także ćwiczy się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Damy, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to wynik w trakcie porodu drogami natury oraz o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością wyklucza się również problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie zajmują wiele czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.